Stambūs projektai - Intelektinė nuosavybė ir žiniasklaida

Sėkmingai apgynėme prekių ženklo „Olialia!“ interesus proteste prieš vieną didžiausių prekybos centrų grupę Europoje

Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba 2021 m. rugsėjo 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo atmetė ispanų kompanijos El Corte Ingles, S.A. protestą prieš Europos Sąjungos paduotą prekių ženklą „Olialia!“ remiantis jų žodiniu ankstesniu ženklu „ALIA“. El Corte Ingles yra viena didžiausia prekybos centrų grupė Europoje, užimanti trečią vietą pasaulyje.

Tarnyba nurodė, kad lyginami ženklai vizualiai ir fonetiškai yra panašūs itin mažu laipsniu, o semantiškai nė vienas neturi iš ženklų neturi konkrečios ir tiesioginės prasmės. Todėl suklaidinimo galimybė neegzistuoja. Taip pat Tarnyba pažymėjo, kad nors prekės yra panašios, ženklas „Olialia!“ išsiskiria užrašymo stiliumi ir vartotojas sugebės lyginamus ženklus atskirti.

Apgynėme kliento interesus dėl autorių ir dizaino teisių pažeidimo

TRINITI JUREX advokatai atstovavo klientą byloje dėl teisių į trispalvį „Medaus desertas“ dizainą pažeidimo ir laimėjo ginčą. Vilniaus apygardos teismas sprendime pripažino, kad ieškovo registruotas dizainas nėra naujas bei neturi individualių savybių, dėl to ieškovo dizainas neturėjo būti užregistruotas Valstybiniame patentų biure ir, atitinkamai, negali būti ginamos teisės į šį dizainą.

TRINITI laimėjo bylą dėl prekių ženklo registracijos panaikinimo

Vilniaus apygardos teisme TRINITI laimėjo bylą dėl prekių ženklo registracijos panaikinimo. Byloje buvo sprendžiamas ginčas tarp JAV kompanijos „Westlake Chemical Corporation“, turinčios Europos Sąjungos prekių ženklo „WestLake“ registraciją, ir visame pasaulyje savo prekes platinančios padangų gamintojos „Zhongce Rubber Group Company”, tarptautinio vaizdinio prekių ženklo „WestLake“ savininkės, atstovaujamos TRINITI teisininkų komandos.

Byloje ieškovė reikalavo panaikinti „Zhongce Rubber Group Company” prekių ženklo registraciją, kadangi prekių ženklas „WestLake“  nebuvo Lietuvoje naudotas ilgiau kaip 5 metus. Teismas konstatavo, kad byloje pateiktų įrodymų visuma akivaizdžiai patvirtina faktą, jog atsakovės prekių ženklas buvo Lietuvoje naudojamas, viešai reklamuojamas bei matomas visiems esamiems ir potencialiems vartotojams, ir atmetė ieškinį.

TRINITI laimėjo ginčą dėl prekių ženklo „Nelly Jelly“, lietuviškojo Kakės Makės atitikmens, registravimo Europos Sąjungoje

Vienas populiariausių lietuviškų personažų Kakė Makė išsaugojo savo tarptautinį vardą. TRINITI advokatai, atstovaudami klientą Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyboje, laimėjo ginčą dėl prekių ženklo „Nelly Jelly“, lietuviškojo Kakės Makės atitikmens, registravimo Europos Sąjungoje.

„Nors nagrinėjant tokius ginčus prekių ženklai yra lyginami semantiniu, fonetiniu ir vaizdiniu aspektais, šis ESINT sprendimas patvirtina, kad ženklo išskirtinumas gali būti pasiektas ir vien tik per vaizdinius prekių ženklo elementus“, kalbėjo TRINITI advokatė ir vadovaujančioji partnerė Vilija Viešūnaitė.

TRINITI atstovavo klientą ES Bendrajame teisme

Triniti atstovavo „Scorify“ UAB, įmonę, pasitelkiančią dirbtinį intelektą nuspėti vartotojų įpročiams, byloje prieš vieną didžiausių pasaulyje perdraudimo kompanijų „Scor“ SE prekių ženklo registravimo byloje Europos Sąjungos Bendrajame Teisme. „Scorify“ teikė paraišką registruoti savo logotipą kaip prekių ženklą nekilnojamojo turto, finansų ir draudimo paslaugų srityse.

ES Bendrasis Teismas nusprendė, kad „Scorify“ logotipas nepakankamai skiriasi nuo „Scor“ draudimo paslaugų prekių ženklo, todėl kiltų galimybė juos supainioti. Dėl šios priežasties Bendrasis Teismas neleido registruoti „Scorify“ prekių ženklo draudimo paslaugų sektoriui. Pažymėtina, kad nekilnojamojo turto srityje „Scorify“ prekių ženklo registracija galioja.

Jei turite klausimų dėl prekių ženklų registracijos ar jų apsaugos Lietuvoje, ES ar už ES ribų, susisiekite su advokate Vilija Viešūnaite.

TRINITI sėkmingai atstovavo Louis Vuitton Malletier dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo

2020 m. birželio 16 d. Vilniaus apygardos teisme TRINITI laimėjo bylą dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo bei žalos atlyginimo, kurioje TRINITI teisininkai atstovavo Louis Vuitton Malletier įmonę, pasaulyje plačiai žinomą rankinių, avalynės ir prabangių aksesuarų gamintoją. Byloje buvo sprendžiamas klausimas pagal Louis Vuitton Malletier 2018 m. pateiktą ieškinį atsakovams OOO „Vostok-Jug“ ir dar dešimčiai fizinių asmenų dėl suklastotų prekių sunaikinimo.

TRINITI laimėjo bylą dėl autorių teisių į stalo žaidimo dizainą

Apeliacinės instancijos teisme TRINITI laimėjo bylą dėl autorių teisių į stalo žaidimo dizainą, kurioje TRINITI teisininkai atstovavo dizaino įmonę, kūrusią naują stalo žaidimo dizainą. Byloje buvo sprendžiamas klausimas, kiek naujai kuriamas stalo žaidimo dizainas gali būti panašus į jau žinomus kūrinius. Teismas patvirtino pirmosios instancijos teismo išvadas, kad naujai sukurtas stalo žaidimo dizainas yra originalus kūrinys, kadangi turi individualių išraiškos elementų bei originalumo požymių, kurie yra pakankami žaidimo dizaino kūriniui atskirti nuo kitų kūrinių.