TRINITI JUREX apgynė ūkininko interesus – meteorologinės sąlygos nuo šiol gali būti force majeure aplinkybėmis

Triniti

Ekstremalios meteorologinės sąlygos žemės ūkyje nuo šiol gali būti pripažįstamos nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėmis. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas byloje, kurioje atstovavome Lietuvos ūkininką prieš žemės ūkio produkcijos pirkėją UAB „Agrosfera“.

Ir tai pirmas kartas šalies teismų praktikoje, kai mūsų kontoros asocijuotajam partneriui Mariui Tamošiūnui, vyresniajam teisininkui Laimonui Stančikui su komanda pavyko įrodyti, kad ūkininko sutartis buvo neįvykdyta dėl nepalankių gamtinių sąlygų, o tai buvo nenugalimos jėgos aplinkybės.

Pasaulyje vykstanti klimato kaita ir dėl to kylantys ekstremalūs gamtos reiškiniai neaplenkia ir Lietuvos. Per pastaruosius kelerius metus šalyje ne kartą buvo paskelbta ekstremalioji situacija dėl liūčių ar sausros.

Vis dėlto iki šiol žemės ūkyje vyravo nuomonė, kad sutarčių sąlygos dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių buvo tik formalumas ir šiomis sąlygomis ūkininkams nebuvo realu pasinaudoti susidūrus su ekstremaliais gamtos reiškiniais. Džiaugiamės, kad situacija pasikeitė ir ūkininkai turi daugiau teisinių galimybių apginti savo interesus.

Pasitarkite su mumis, jei nesate tikri dėl sąlygų savo sutartyse!