TRINITI laimėjo bylą, kurioje atstovavo Louis Vuitton Malletier įmonę

Triniti

2020 m. birželio 16 d. Vilniaus apygardos teisme TRINITI laimėjo bylą dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo bei žalos atlyginimo, kurioje TRINITI teisininkai atstovavo Louis Vuitton Malletier, pasaulyje plačiai žinomą rankinių, avalynės ir prabangių aksesuarų gamintoją. Byloje buvo sprendžiamas klausimas pagal Louis Vuitton Malletier 2018 m. pateiktą ieškinį atsakovams OOO „Vostok-Jug“ ir dar dešimčiai fizinių asmenų dėl suklastotų prekių sunaikinimo.

Byloje atsakovas OOO „Vostok-Jug“ nurodė, kad jis nėra tinkamas atsakovas byloje. Esą, būdamas siuntų pervežimo įmonė, atsakovas negali atsakyti už pervežamų prekių turinį.

Teismas konstatavo, kad kiekviena pašto siunta priklauso siuntėjui tol, kol ji neįteikta teisėtam gavėjui. „Vostok-Jug“ buvo faktinis prekių turėtojas, deklaravęs prekes kaip nuosavas bei vežęs jas per Europos Sąjungos teritoriją, todėl jam taikytina atsakomybė už prekių ženklų savininko teisių pažeidimą. Atsižvelgdamas į bylos faktines aplinkybes, teismas sprendė, kad tik atsakovas „Vostok-Jug“ yra atsakingas už intelektinių nuosavybės teisių pažeidimą, todėl  yra pagrindas tenkinti ieškinio reikalavimą konfiskuoti ir atsakovo lėšomis sunaikinti suklastotais ženklais pažymėtas prekes bei priteisti ieškovui Louis Vuitton Malletier turtinės žalos.

„Tai svarbus teismo sprendimas, reiškiantis, kad bet kuris paštas ar pašto veiklos licenciją turinti įmonė gali būti laikoma atsakinga už gabenamų siuntų turinį,“ – sako byloje atstovavusi advokatė, patentinė patikėtinė Aurelija Rutkauskaitė.

Susisiekite, jeigu turite daugiau klausimų.