Lietuvos bankas galės teikti paskolas ne tik komerciniams bankams

Triniti

LR Seime priimtas Lietuvos banko įstatymo 8 str. 5 d. pakeitimo projektas, nuo šiol Lietuvos bankas galės teikti paskolas ne tik kredito įstaigoms (t. y. bankams) bet ir kitiems finansų rinkos dalyviams, tokiems kaip elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigos, draudimo, finansinės nuomos ir kitas finansines paslaugas teikiančios institucijos. Norėdama gauti tokią paskolą, finansų įstaiga turės pateikti užtikrinimą Lietuvos bankui įkeičiamu pakankamu turtu.

TRINITI labai pozityviai vertina šias pataisas. Šio įstatymo priėmimas išplėstė Lietuvos banko galimybes reguliuoti pinigų kiekį rinkoje ir prisidėjo prie finansų įstaigų finansinio likvidumo užtikrinimo ir jų gebėjimo teikti kreditus kitiems rinkos dalyviams COVID-19 viruso sukelto ekonominio sukrėtimo metu.

TRINITI taip pat džiaugiasi, kad Lietuvos bankas seka didžiausių ir pažangiausių pasaulio centrinių bankų – JAV Federalinio rezervo, Anglijos Banko – pavyzdžiu, ir ruošiasi galimybei ateityje panaudoti netradicines monetarinės politikos priemones, kas ypač aktualu šiandieninėje Europos ir pasaulio finansų situacijoje.