TRINITI – pirmoji tarptautinį apdovanojimą už reikšmingiausią metų intelektinės nuosavybės bylą pelniusi Baltijos šalių advokatų kontora

Triniti

TRINITI skirtas apdovanojimas buvo įteiktas 2019 m. kovo 7 d. Londone vykusioje „Managing Intellectual Property Awards“ apdovanojimų ceremonijoje.

Europos Sąjungos Teisingumo Teisme TRINITI atstovavo savo klientui Coöperatieve Vereniging SNB-REACT UA byloje prieš Deepak Mehta. Ginčo esmė – sąlygos, kurioms esant asmuo, teikiantis išimtinai IP adresų paslaugas, būtų laikomas atsakingu už šių interneto svetainių valdytojų neteisėtus veiksmus (šiuo atveju – prekybą klastotėmis).

ETT nusprendė, kad teisės, pareigos ir atsakomybės apribojimai IP adresų nuomos ir registravimo paslaugos, suteikiančios galimybę anonimiškai naudoti interneto domenų vardus, vadovaujantis Elektroninės prekybos direktyva, teikėjui yra taikomi tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir kitų interneto paslaugų teikėjams.  Vadinasi, toks paslaugų teikėjas neatsako už svetainių valdytojų veiksmus, jei paslauga yra išimtinai techninio, automatinio ir pasyvaus pobūdžio, o tai reiškia, kad paslaugų teikėjas nežino apie savo klientų perduotą ar laikinojoje talpykloje saugomą informaciją ir negali jos kontroliuoti, su sąlyga, kad jis nesiima aktyvaus vaidmens padėdamas klientams optimizuoti jų pardavimų internetu veiklą.

Mes didžiuojamės, kad TRINITI yra pirmoji Baltijos šalių advokatų kontora, pelniusi tokį pripažinimą intelektinės nuosavybės teisės srityje.

Visas sprendimo tekstas yra čia.