Pradėjo veikti reformuota Bendrijos prekių ženklo sistema

Triniti

Pirma bei visų svarbiausia, keičiasi visoje Europos Sąjungoje saugomo ir iki šiol Bendrijos prekių ženklu vadinto prekių ženklo pavadinimas. Nuo šiol jis vadinsis Europos Sąjungos prekių ženklu. Visi esami Bendrijos prekių ženklai bei jų paraiškos bus pervadinti Europos Sąjungos prekių ženklais bei jų paraiškomis.

Antra, po 2016 m. kovo 23 d. paduotoms paraiškoms bus taikomas naujas, kiek mažesnis, mokestis už registraciją – 850 EUR už prekių ženklo paraišką, dengiančią vieną prekių ar paslaugų klasę, taip pat papildomai 50 EUR už antrąją klasę ir po 150 EUR už trečiąją ir kiekvieną po jos einančias klases. Iki šiol šis mokestis buvo 900 EUR už tris klases ir po 150 EUR už kiekvieną papildomą klasę. Taip pat ženkliai atpigs prekių ženklo atnaujinimo mokestis. Tai gera žinia verslui.

Trečia, turėtų palengvėti bei pasidaryti efektyvesne netradicinių (kvapas, garsas, holograma ir pan.) prekių ženklų registravimo procedūra, mat naujajame reguliavime atsisakoma iki tol besąlygišku buvusio reikalavimo pavaizduoti prekių ženklą grafiškai bei suteikiama galimybė prekių ženklą apibūdinti ir kitais būdais. Ankstesnis reikalavimas buvo gana plačiai kritikuojamas, kadangi, nors tokie ženklai teoriškai buvo galimi, garsiniai ženklai ar kvapas nebūdavo registruojami, kadangi jų grafinis pavaizdavimas praktiškai nėra įmanomas.

Ketvirta, praplėstos galimybės atsisakyti žymenį registruoti Europos Sąjungos prekių ženklu ar ginčyti jau egzistuojančią registraciją remiantis geografinėms ir kilmės vietos nuorodoms, garantuotiems tradiciniams gaminiams, tradiciniams vyno terminams bei augalų veislių pavadinimams taikoma teisine apsauga.

Penkta, naujosios reglamento nuostatos prisidės ir prie kovos su prekių klastojimu. Bendrijos prekių ženklo savininkas turės teisę uždrausti prekių, žymimų identišku ar klaidinamai panašiu prekės ženklu, gabenimą per ES teritoriją tranzitu, kas iki šiol nebuvo draudžiama.

Galiausiai, įsigalios nemažai prekių ženklų registravimo procedūros pakeitimų, kurių vienas svarbiausių yra tai, kad bus panaikinta bet kokia galimybė Europos Sąjungos prekių ženklo paraišką paduoti per nacionalines prekių ženklų tarnybas (Lietuvoje – tai Valstybinis patentų biuras). Visos Europos Sąjungos prekių ženklo paraiškos nuo šiol bus teikiamos tik tiesiogiai Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybai (EUIPO) (iki šiol – Vidaus rinkos derinimo tarnyba, arba OHIM).