Pasaulinio advokatų aljanso susitikimas pirmą kartą vyko Lietuvoje

Triniti

Š. m. balandžio 19 d. „Stiklių“ viešbutyje vyko 450 advokatų kontorų visame pasaulyje vienijančio aljanso „State Capital Group“ susitikimas. Iki šiol tarptautinis tinklas, kuriam priklauso 11500 advokatų, savo metinius susitikimus rengdavo už Europos ribų. Lietuva, jo narių siūlymu, tapo pirmąja valstybe Europoje, kurioje surengtas tokio lygio susirinkimas.

Iniciatyvą suorganizuoti „State Capital Group“ suvažiavimą Vilniuje iškėlė šio aljanso narė, verslo teisės advokatų kontorų grupė „TRINITI“. Pasak kontoros vadovaujančio partnerio ir renginio iniciatoriaus Lino Sabaliausko, būti pirmaisiais tokio renginio Europoje šeimininkais yra ne tik pasiekimas, bet ir dar viena galimybė, kurti iniciatyvaus tarptautinio partnerio įvaizdį.

„Šįkart pasaulinio masto renginys tapo ne tik proga susitikti ir aptarti profesinės veiklos patirtį su savo srities žinovais, bet ir užsirekomenduoti pasaulinių partnerių dėmesį, didinti šalies žinomumą ir įtvirtinti Lietuvos, kaip itin pažangios valstybės, įvaizdį. Šiuo tikslu į susitikimus su mūsų užsienio svečiais pasikvietėm mūsų šalies politikos, ekonomikos ir kitų sričių ekspertus“, – pasidalino savo nuomone advokatas L. Sabaliauskas.

Tarp pranešimus skaičiusių kviestinių pranešėjų iš Lietuvos – finansų analitikas dr. Gitanas Nausėda, apžvelgęs Baltijos šalių ekonominę situaciją, Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis, supažindinęs su politine sankloda ir dabartine politine situacija bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovas, antrasis sekretorius Andrius Grikienis, pristatęs artėjantį Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai laikotarpį bei jo prioritetus.

Specialiai dalyvauti aljanso „State Capital Global“ susitikime atvyko advokatai iš plačiai žinomų advokatų kontorų kaip Wragge & Co LLP (Jungtinė Karalystė), Mason Hayes & Curran (Airija), Patterson Belknap Webb & Tyler LLP (JAV), ALRUD (Rusija), Domański Zakrzewski Palinka (Lenkija), Lindahl (Švedija) ir kitų, atstovaujančių tokius pasaulinio garso klientus kaip Nestle, Procter & Gamble, Goldman Sachs, Ferrari, LVMH ir kt.