2012 m. rugsėjis – Klausk teisininko: kasmetinės atostogos – kodėl turiu atostogauti 14 dienų?

Triniti

Naujienų portale DELFI į skaitytojų klausimus dėl kasmetinių atostogų suteikimo tvarkos atsako darbo teisės specialistas, advokatų kontoros TRINITI advokatas, socialinių mokslų teisės krypties daktaras Nerijus KASILIAUSKAS.

Darbo kodekse parašyta, kad kasmetinės atostogos suteikiamos tais pačiais darbo metais ir viena iš dalių turi būti 14 kalendorinių dienų. 2011 m. atostogavau tik 5 d., nes turėjau daug svarbaus darbo ir nebuvo kam pavaduoti. Susitariau, kad nepanaudotas atostogas man pridės prie kitų metų atostogų.

Darbe man paaiškino, kad už 2011 m. turėsiu būtinai kada norėsiu pasiimti 14 d., išnaudoti likusias dienas visas kartu ar dalimis bei vėliau už 2012 m. taip pat imti 14 d., o kitas – dalimis.

Norėčiau sužinoti, ar 14 kalendorinių dienų reikia atostogauti kartą per metus ir nesvarbu, už kuriuos metus – 2011 ar 2012, ar už kiekvienus darbo metus privalau atostogauti po 14 d.? Nijolė.

Atsako advokatų kontoros TRINITI advokatas dr. Nerijus KASILIAUSKAS:

Darbo kodekso 172 straipsnis nustato, kad darbuotojo pageidavimu kasmetinės atostogos gali būti suteikiamos dalimis. Viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip 14 kalendorinių dienų.

Iniciatyvos teisė rinktis atostogų suteikimą dalimis priklauso darbuotojui, bet tai nereiškia, kad darbdavys privalo suteikti atostogas pagal darbuotojo pasirinkimą.

Už pirmuosius darbo metus kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos po 6 mėnesių nepertraukiamojo darbo toje įmonėje. Straipsnio tęsinys.